InnoLab we Wrocławiu jest już drugą (po Łodzi) taką placówką światowego koncernu BSH w Polsce.
W InnoLab pracują inżynierowie, konstruktorzy, eksperci od automatyzacji i programiści. Jak podkreśla Jochen Heel, członek zarządu BSH w Polsce, cyfrowa transformacja to jedno z najważniejszych zagadnień w strategii BSH.
Za sprawą tej inwestycji firma chce efektywniej i szybciej optymalizować swoje procesy produkcyjne.
BSH inwestuje we Wrocławiu. Fabryki produkują lodówki i piekarniki Bosch i Siemens
Historię inwestycji BSH we Wrocławiu portal wroclaw.pl opisuje od samego początku.
Dwie wrocławskie fabryki: lodówek i piekarników spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 r. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143.
Od tego czasu firma zainwestowała we Wrocławiu ok. 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Docelowo fabryki piekarników i lodówek będą produkowały rocznie po około milion urządzeń.
Aby przygotować się na nadchodzące wzrosty produkcji, w ubiegłym roku firma wynajęła dodatkowy magazyn o powierzchni około 46 000 mkw..
W 2024 roku spółka BSH uruchomiła specjalny przenośnik, którym do nowego magazynu transportowane są gotowe produkty.
BSH w Polsce stawia na innowacje. We Wrocławiu będą panele słoneczne na dachach fabryk
Wszystkie z sześciu fabryk BSH w Polsce są zasilane energią elektryczną z jedynie odnawialnych źródeł, przede wszystkim z farm wiatrowych. Poza tym we wszystkich lokalizacjach w Polsce BSH instaluje panele fotowoltaiczne na dachach fabryk, magazynów i biur.
Takie instalacje działają już w Warszawie i w Rzeszowie. W tym roku zostaną również uruchomione we Wrocławiu. Dzięki temu firma będzie rocznie zamieniała promienie słońca w około 10 procent swojego rocznego zapotrzebowania na prąd.