wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza:

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Kampania „Szacunek, wdzięczność, wspólnota” we Wrocławiu

Kampania „Szacunek, wdzięczność, wspólnota” we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Kampania „Szacunek, wdzięczność, wspólnota” we Wrocławiu

14 listopada rusza kampania pod hasłem: „Szacunek, wdzięczność, wspólnota”. Jej bohaterkami jest pięć inspirujących kobiet z Ukrainy, które na co dzień mieszkają i pracują w Polsce. Celem kampanii jest budowanie pozytywnych relacji pomiędzy wrocławianami, a mieszkańcami pochodzenia ukraińskiego, którzy z powodu wojny, przybyli do Wrocławia.

Reklama

Budowanie relacji polsko-ukraińskiej

„Szacunek, wdzięczność, wspólnota” – pod tym hasłem rusza kampania społeczna mająca na celu kształtowanie więzi społecznych pomiędzy Ukraińcami a Polakami oraz pokazanie – jak ważne są  – wzajemny szacunek, dialog i zrozumienie.

Szacuje się, że do Wrocławia po wybuchu wojny przyjechało ponad 100 tysięcy Ukraińców, wielu z nich z zostało i są częścią naszej społeczności.

Kampania stworzona została przez miasto Wrocław a finansowa jest przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

Ideą kampanii jest budowanie i  kształtowanie wspólnoty z narodem ukraińskim. Historie uchodźczyń z Ukrainy pokazują jak istotne było wsparcie wrocławian – szczególnie  podczas pierwszych miesięcy w nowym kraju. 

Bohaterkami kampanii jest pięć inspirujących kobiet z Ukrainy, mieszkających w Polsce.

Alla, Ella, Tetiana, Anna i Julia – to pięć Ukrainek, bohaterek kampanii – które przyjechały do Wrocławia tuż po wybuchu wojny, w lutym 2022 roku.

Dzięki kampanii poznamy bliżej historie kobiet, które uciekając przed dramatem wojny musiały opuścić swoją ojczyznę, zostawiając tam swoich mężów i ojców, dotychczasową pracę i dom. 

Będą to:

Program kampanii. Sprawdź wydarzenia

Wydarzenie ma na celu pokazanie integracji pomiędzy narodem polskim i ukraińskim, nauki języka polskiego czy podejmowania pracy. Podczas pierwszego dnia trwania kampanii, 14 listopada odbędzie się debata o języku i kulturze języka w dobie kryzysu. Podczas Dnia Tolerancji odbędzie się debata pod hasłem: „Nie ma współczesnego świata bez dbania o równość”.

W programie jest przewidziane również sadzenie krokusów, jako symboliczny gest podziękowania mieszkańcom Wrocławia za udzielone wsparcie. Odbędą się także warsztaty w CUKR dla dzieci, pod hasłem „Razem możemy więcej” oraz dla dorosłych, których tematem przewodnim będzie tolerancja i akceptacja. 

Poniedziałek, 14 listopada

  • godz. 11.30-13.00, „Debata o języku: kultura języka w dobie kryzysu” – z udziałem młodzieży z Liceum nr 1, LO nr 1, ul. Poniatowskiego 

Paneliści: 

  • prof. Michał Rusinek
  • Anna Ursulenko – Uniwersytet Wrocławski
  • Kamila Kamińska-Sztark – Uniwersytet Wrocławski
  • prowadzenie: Michał Nogaś 

Wtorek, 15 listopada

  • godz. do 14.00, skwer przed pomnikiem B. Chrobrego, Sadzenie krokusów – jako symboliczny gest podziękowania mieszkańcom Wrocławia za udzielone wsparcie.

Środa, 16 listopada 

  • godz. 10.00, CUKR, ul. Ruska 46aWarsztat plastyczny dla dzieci z okazji Dnia Tolerancji 

  • godz. 12.00, CUKR, ul. Ruska 46a, Warsztat psychologiczny dla dorosłych z okazji Dnia Tolerancji

Piątek, 18 listopada 

  • godz. 9.50-12.30 „Dzień Tolerancji w SP nr 63”, dyskusja: Nie ma współczesnego świata bez dbania o równość 

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl